Drvivá väčšina ľudí hľadá liate podlahy len v tom prípade, že by ich chceli umiestniť do priemyselných objektov, respektíve kancelárií. Pomaly však aj my pociťujeme čoraz väčší dopyt po umiestnení liatych podláh aj do bytov či domov, kde taktiež môžete využiť ich skvelé vlastnosti. Ich hlavnou devízou voči ostatným podlahám je rýchlosť vyhotovenia, keďže už na druhý deň po ich usadení po nich môžete chodiť. Výsledkom je rovná podlaha, na ktorú je možné položiť dlažbu, plávajúcu podlahu alebo koberec.

 

Liate podlahy v sklade

Skladba liatej podlahy

Liata podlaha je v mnohých prípadoch celkom odlišná, čo sa samotnej realizácie týka. Napríklad do klasického betónu je skladba liatej podlahy v tekutom stave, ktorý je až nezvyčajne tekutý. Určite to však pomáha celkovému bezprašnému prostrediu, ktoré tu vládne a ktoré umožňuje využívanie podlahy už na druhý deň. Na prvý pohľad sa zdá, že vyššia cena by mohla odradiť niektorých záujemcov. Pravdou však je, že si platíte za vyššiu kvalitu.

Správny postup pri výstavbe epoxidovej podlahy

Problémom pri niektorých epoxidových podlahách je nedodržanie správneho postupu, ako aj všetkých technologických faktorov. V každom prípade je vždy nutné, aby ste svoj zámer zaviesť takúto liatu podlahu konzultovali aj s odborníkmi na teplo v dome či byte, respektíve oslovili aj odborníka na prípadné podlahové kúrenie.

 

Epoxidová podlaha do rodinného domu

 

Liate podlahy aj ako vhodný dizajnový doplnok do vášho interiéru

Liate podlahy nemusia byť v žiadnom prípade len akýmsi podkladom pre ozajstnú podlahu, ktorá bude nielen funkčná, ale bude aj dobre vyzerať. Liata podlaha tak pokojne môže byť aj konečným povrchom, ktorý vyzerá veľmi dobre. Napokon, pomocou tohto typu podlahy sa môžete odlíšiť od ostatných a disponovať tak naozaj kvalitnou podlahou, ktorá hravo nahradí drevo, dlažbu či PVC a skvelo sa hodí do vášho interiéru. O „boom“ pri epoxidových podlahách sa postarali predovšetkým architekti, ktorí ich začali využívať v novovznikajúcich objektoch. Liatu podlahu si pravdepodobne nebudete môcť realizovať sami. Postup a proces je pomerne náročný, avšak výsledok stojí za „to“.

 

Antistatická podlaha do bytu