Drvivá väčšina ľudí hľadá liate podlahy len v tom prípade, že by ich chceli umiestniť do priemyselných objektov, respektíve kancelárií. Pomaly však aj my pociťujeme čoraz väčší dopyt po umiestnení liatych podláh do bytov či domov, kde taktiež môžete využiť ich skvelé vlastnosti. Ich hlavnou devízou voči ostatným podlahám je rýchlosť vyhotovenia, keďže už na druhý deň po ich usadení po nich môžete chodiť. Výsledkom je rovná podlaha, na ktorú je možné položiť dlažbu, plávajúcu podlahu alebo koberec.

Aplikácia liatej podlahy

Liata podlaha je v mnohých prípadoch celkom odlišná, čo sa samotnej realizácie týka. Napríklad od klasického betónu sa liata podlaha aplikuje v tekutom stave, ktorý je až nezvyčajne tekutý. Určite to však pomáha celkovo bezprašnému prostrediu, ktoré tu vládne a ktoré umožňuje využívanie podlahy už na druhý deň. Na prvý pohľad sa zdá, že vyššia cena by mohla odradiť niektorých záujemcov. Pravdou však je, že si platíte za vyššiu kvalitu.

Dajte si pozor pri výstavbe epoxidovej podlahy

Problémom pri niektorých liatych podlahách je nedodržanie postupov a všetkých technologických faktorov. V každom prípade je vždy nutné, aby ste svoj zámer zaviesť takúto liatu podlahu konzultovali aj s odborníkmi na teplo v dome či byte, respektíve oslovili aj odborníka na prípadné podlahové kúrenie.

Liate podlahy nemusia byť len ako podklad

Liate podlahy nemusia byť v žiadnom prípade len akýmsi podkladom pre ozajstnú podlahu, ktorá bude nielen funkčná, ale bude aj dobre vyzerať. Liata podlaha tak pokojne môže byť konečný povrch, ktorý vyzerá veľmi dobre. Aj pomocou tohto typu podlahy sa môžete odlíšiť od ostatných a disponovať tak naozaj kvalitnou podlahou, ktorá hravo nahradí drevo, dlažbu či PVC. O „boom“ pri liatych podlahách sa postarali predovšetkým architekti, ktorí ich začali využívať v novovznikajúcich objektoch. Liatu podlahu si pravdepodobne nebudete môcť realizovať sami. Postup a proces je pomerne náročný, avšak výsledok stojí za „to“.