Liate podlahy v komerčných objektoch

Liate epoxidové podlahy sú momentálne veľkým hitom na našom trhu. Ide o voľbu, ktorá sa vyplatí pre takmer každého zákazníka. Oproti iným druhom disponuje niekoľkými výhodami. V prvom rade ide o jej široké využitie v rôznych priestoroch. Mnoho ľudí si myslí, že sa hodia výlučne len do garáži či priemyselných hál. Áno, patria medzi najvyužívanejšie podlahy v rôznych druhoch priemyslu či dokonca pri viacpodlažných či podzemných  parkoviskách, keďže sú známe svojou maximálnou odolnosťou.

Treba však dodať, že sa stávajú čoraz viac aj terčom zákazníkov, ktorí potrebujú kvalitne vyriešiť problematiku podlahy v komerčných priestoroch. Naprázdno u nás teda neobídu ani majitelia baru, obchodu či zdravotníckych zariadení. Ide o ideálnu voľbu pre fitnescentrum či do autoservisu, navyše teraz ponúkame aj veľmi praktické a zdravotne nezávadné podlahy do ordinácie.

liata podlaha v ordinácii

 Výhody použitia liatych epoxidových podláh

Výhody použitia liatych epoxidových podláh v zdravotníckych zariadeniach. Ak potrebujete vyriešiť otázku, aké podlahy sa hodia do ambulancie či do ordinácie, správna odpoveď sú liate epoxidové. Práve v týchto priestoroch totiž musia spĺňať prísne hygienické štandardy, ktoré sú nevyhnutné pre zdravotníctvo. Keďže sa jedná o bezšpárové typy, tak sa zamedzí šíreniu mikroorganizmov a baktérií. Ak sa bavíme o operačný sálach, zvoľte antistatické a elektrostaticky vodivé podlahy. Veľkou výhodou je ich ľahké udržiavanie a čistenie. Takto dosiahnete vysokú úsporu nákladov, ktoré sú spájané s údržbou iných druhov dlažieb.

Informácie o starostlivosti o liatu podlahu či jej čistenie máte k dispozícii v odovzdávacom protokole. Dôležité však je, že ich môžete čistiť bežnými saponátovými prostriedkami bez zbytočného využitia ekologicky a zdravotne nebezpečných látok. Aby sa pacienti cítili pohodlne a príjemne, ponúkame vám široký výber z množstva dizajnov a farieb.

Podlahy vo fitnescentre

Aby mohli športovci podať plnohodnotné výkony, musia mať na to pripravené dostačujúce podmienky. To sa týka aj voľby podlahy do fitnes centra, výnimkou nie je ani športová hala. Typy podláh do fitnescentra sa odlišujú podľa toho, na čo konkrétne ju využívate. Ak slúži len na športovanie, mali by ste zvoliť protišmykové variácie, kde sa eliminuje pravdepodobnosť zranenia. Ak však potrebujete na pohybovú aktivitu využiť aj rôzne prístroje, odporúčajú sa liate epoxidové podlahy. Tie vydržia aj tie najväčšie záťaže, čiže sa nemusíte trápiť tým, či si môžete umiestniť do fitnes centra aj viac prístrojov vyššej váhy. Navyše sa pomôcky nebudú odierať o podlahu a výhodou je aj veľmi jednoduché čistenie. Vďaka celistvosti povrchu a absencie špár zamedzíte množeniu baktérií. Poteší aj možnosť inštalácie podlahového kúrenia.

Podlahy v obchodných prevádzkach

Moderné trendy priam volajú po využití liatej podlahy do baru či obchodu. V obchodných prevádzkach vynikajú svojou vzdušnosťou, minimalistickým vzhľadom či príjemným povrchom. Ich zmesi dokážete rôznorodo tónovať do vami zvolených farebných tónov, čím dosiahnete zladenie s interiérom prevádzky. Výhodou je fakt, že sa epoxidové podlahy hodia aj do novostavby či pri rekonštrukciách, keďže sa dokážu aplikovať priamo na betón a ich výška je len okolo troch milimetrov. Štruktúra je podobná gume, keďže nedisponujú škárami. Práve tie prinášajú problémy spojené s nahromadením špiny či dokonca baktérií.

Každý majiteľ gastronomickej prevádzky či obchodu dobre vie, ako je časovo a finančne náročné, no veľmi potrebné, udržiavať jej čistotu. Tu môžete na tieto problémy zabudnúť, stačí použiť obyčajné saponátové prípravky a mop. Vďaka jemnej mikroštruktúry sa nemusíte obávať ani zranení zákazníkov, keďže sa na nej nešmyknete, ani keď je mokrá. Ak potrebujete zmeniť štýl prevádzky, jednoducho ju nanovo pretriete v ľubovoľnej farbe.

Autoservis, dielňa

Liata podlaha do autoservisuV prípade priestorov, kde sa nachádza množstvo áut, prípadne slúžia na priemyselné účely, nie je výber podlahy jednoduchý. Tá musí totiž spĺňať špecifické požiadavky, medzi ktoré patrí najmä vysoká odolnosť. Ak sa jedná o podlahy do autoservisu, bavíme sa o odolnosti nie len voči rôznym chemikáliám, ale aj samotnej váhe vozidiel. Dielňa by mala disponovať skôr vlastnosťami ako jednoduché čistenie alebo odolnosť voči prachu.

Tu nám pomôžu špeciálne protiprašné nátery cementových či betónových povrchov. Navyše sú epoxidové podlahy na priemyselné použitie oveľa lacnejšie ako tie, ktoré sa inštalujú v domácnostiach. Zákazníci ocenia aj znášanie vysokej vlhkosti, vďaka čomu sú ideálne aj pre autoumyvárky. Cena sa odvíja od výmery, podkladu, objektu či samotnej lokality. Preto vám cenovú ponuku spracujeme individuálne.