Typy priemyselných podláh

Kvalitné priemyselné podlahy sú základom úspechu každého podnikania. Mnoho spoločností ich výber zanedbáva, čo môže mať veľmi negatívny vplyv na financie či samotné fungovanie firmy. Preto by sa nemalo stávať, aby sme si práve túto problematiku zvolili za tú, na ktorej budeme chcieť ušetriť.

V dnešnej dobe sa dá zvoliť z viacerých druhov, ktoré sa rozlišujú v niekoľkých aspektoch. Základnými typmi sú gumové, PVC, betónové, pancierové a liate priemyselné podlahy. Každá z nich má svoje špecifické vlastnosti a hodí sa na iné používanie. Avšak ak vsadíte na našu firmu epox, garantujeme vám maximálnu kvalitu garantovanú využívaním osvedčených patentovaných a certifikátmi podložených materiálov od renomovaných výrobcov.

liata priemyselná podlaha

 Využitie priemyselných podláh

Priemyselné podlahy sa líšia od tých, ktoré využívame doma, či napríklad v garáži. Ich využitie je úplne odlišné a musia spĺňať iné parametre či vlastnosti. To sa dá jednoducho vysvetliť napríklad pri potravinárskom priemysle. Ten zahŕňa rôznorodú škálu odborov, ktoré sú zaťažené viacerými prevádzkovými nárokmi na samotné podlahy. Tu môžeme zaradiť ich napríklad mechanickú, chemickú či teplotnú odolnosť, trvanlivosť a hygienickú nezávadnosť To platí aj pri výrobných halách, kde je vysoký nápor na dlažbu a práve tu existuje najväčšie riziko ich poškodenia rôznymi chemikáliami alebo inými látkami. Dôležité je, aby ste si zvolili nešmykové typy, pri ktorých nehrozí zranenie zamestnancov a poškodenie materiálu.

Výhody liatych priemyselných podláh

Ide o najvhodnejšie typy priemyselných podláh na našom trhu. Ich inštalácia sa odporúča do výrobných hál, dielní, skladov či garáži. Často sa využívajú najmä v chemickom, potravinárskom či farmaceutickom priemysle. Výhodou je jej aplikovanie priamo na betón, čiže aj pri novostavbách a zrekonštruovaných priestoroch. Zákazníci a najmä zamestnanci ocenia ich nenasiakavosť, bezprašnosť a antibakteriálne vlastnosti.

Ak disponujete vydroleným či popraskaným betónom, nemusíte zúfať. Naši vyškolení pracovníci ho vedia upraviť do takej podoby, aby sme mohli zrealizovať aj túto kvalitnú epoxidovú podlahu. Samozrejmosťou je vami zvolené farebné vyhotovenie podľa vzorkovnice farieb RAL. Ich cena je individuálna v závislosti od podkladu, výmery, lokality či objektu. Cenovú ponuku vám spracujeme individuálne po zadaní požiadavky pri obhliadke priestorov alebo na našom webe, aby u vás nenastali zbytočné finančné náklady.

Antistatická podlaha

Ak ste majiteľom priemyselnej podlahy v odvetviach, ktoré sú náročnejšie na bezpečnosť či odolnosť, najlepšou voľbou je elektrostatická podlaha. To je práve prípad antistatických typov, ktoré disponujú elektrostatickou schopnosťou či dobrou chemickou a mechanickou odolnosťou. Navyše sú veľmi jednoduché na údržbu aj bez chemických rozpúšťadiel, čo je základom pri veľkých výrobných halách. Počítať môžete aj s vodeodolnosťou.

Sú ideálne napríklad pre zdravotníctvo, automobilový priemysel či pri výrobe elektrotechniky či farmaceutických produktov. Využitie nájdu pri skladovom hospodárstve, no najmä pre prevádzky s citlivými prístrojmi napr. v zdravotníctve. Spokojných zákazníkov máme medzi špičkovými spoločnosťami, ktoré potrebujú kvalitnú a bezpečnú podlahu pre svoje letecké opravovne alebo počítačové sály.